KADIN GİRİŞİMCİLERE KOSGEB SERTİFİKALARI VERİLDİ

KADIN GİRİŞİMCİLERE KOSGEB SERTİFİKALARI VERİLDİ

Tarih 01 Haziran 2015, 13:48 Editör

Borsamızın Kadın Girişimciler Kurulu ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursuna katılan kadın girişimcilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Borsamızda KOSGEB Girişimcilik Eğitimi alan 30 kadın girişimciye sertifikalarını KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürü Hüsamettin Çay, Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ve Meclis Başkanımız İsmail Tunçbilek verdi.

Konferans Salonunda düzenlenen sertifika töreninin açılış konuşmasını Borsamızın Kadın Girişimciler Kurlu Başkanı Buket Boyacı yaptı. Buket Boyacı konuşmasında girişimcinin özelliklerini belirterek kadın girişimciler için yapılan çalışmalara değindi. Boyacı “Kadın Girişimciler Kurulumuz bölgemizdeki kadın potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi için politikalar geliştirilmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında yaygınlaşmasını amaçlamaktadır. Son yıllarda kadın girişimciliği konusunda yapılan çalışmalarda artışlar görülmektedir. Bu yıl uygulamalı girişimcilik eğitiminin ikincisini düzenledik. Girişimci yeni bir ürünü kafasında tasarlayarak yeni bir fikir oluşturan ve bu fikri hayata geçirecek yeteneğe ve sabra sahip olan kişidir” dedi.

Bir Erkek Kendini, Bir Kadın Aileyi Eğitir!


Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin konuşmasında kadınların eğitiminin ve üretime katılmasının önemine değinerek “Kadın Girişimciler kurulumuz yine önemli bir faaliyeti daha hayata geçirdi. Eğer zengin olmak istiyorsanız refah seviyesinin artmasını istiyorsanız ve hem kentimizin hem de ülkemizin layık olduğu noktaya ulaşmasını istiyorsak girişimcilik bu noktada gerçekten çok önemli. Özellikle kadınlar için daha önemli bir konu. Bizler kadın girişimcileri özendirmek için yeni politikalar geliştiriyoruz. Kadın girişimciler kurulumuz da bu konuda çalışıyor. Bir erkek kendini eğitir, bir kadın ailesini eğitir. Bu yüzden siz kadınlar çok önem arz ediyorsunuz. Bu ülkenin geleceği noktasında sizlerin eğitimli olmanız ve haliyle bu ülkenin de eğitimli olmasını sağlayacaktır. Bandırma Ticaret Borsası olarak kadınlarımıza her zaman destek vermeye hazırız.” dedi.

Bandırma Ticaret Borsası Öncü Bir Kuruluş

KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürü Hüsamettin Çay kadın girişimcilere yaptığı konuşmasında girişimciler için yapılan çalışmaları anlattı. Çay konuşmasında şu sözlere yer verdi:
“KOSGEB olarak bir çok konuda destek veriyoruz. Fakat bizim için en önemli konular Ar-Ge ve girişimcilik. Bu konuda bir çok çalışmamız var. 2013 yılında Balıkesir’de girişimcilik sınıfı sayısı 20, eğitim alan kursiyer sayısı da 300 civarındaydı. Şimdi geldiğimiz noktada ise kursiyer sayısı 1500 ü geçmiş durumda. Verdiğimiz destek miktarı da 4 kat arttı. Bandırma’da 40’a yakın girişimciyi destekledik. Sadece girişimcilik alanında 400 bin liralık bir hibe ödemesi yaptık. Amacımız bu sayıyı arttırmak. Arttırmak için sivil toplum kuruluşlarının bu eğitimleri açmaları gerek. Bandırma Ticaret Borsası Balıkesir bölgesinde bir çok konuda öncü konumda. Birçok faaliyeti Bandırma Ticaret Borsası ile yapıyoruz. Bandırma Ticaret Borsası Bandırma için bir şanstır. Böyle bir eğitimi açan Bandırma Ticaret Borsasına teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin sonunda girişimcilik eğitimi alan kadınlara sertifikalarını KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürü Hüsamettin Çay, Borsamızın Yönetim Kurlu Başkanı Halit Sezgin ve Meclis Başkanımız İsmail Tunçbilek verdi.

Bu haber 1992 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit