Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Kuruluyor

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Kuruluyor

Tarih 01 Haziran 2015, 13:45 Editör

Bandırma Ticaret Borsası olarak düzenlediğimiz meslek odaları istişare toplantısında da kurulması yönünde fikir birliğine varılan “Bandırma Üniversitesi” talebi gerçekleşti.

Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nin kurulması için verilen yasa teklifi kabul edildi.

Teklife göre, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Denizcilik Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Ziraat Fakültesi; Bandırma Meslek Yüksekokulu, Gönen Meslek Yüksekokulu, Erdek Meslek Yüksekokulu, Manyas Meslek Yüksekokulu ile yeni kurulan Yabancı Diller Yüksekokulu; Gönen Jeotermal Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nden oluşacak.

Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi kurulacak.

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin kentimiz için bu güzel gelişmeden dolayı katkıda bulunan yetkililere teşekkür ederek “Şehrimize üniversite kurulmasına vesile olan başta AKP Milletvekili Cemal Öztaylan, CHP Milletvekili Namık Havutça, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 9476 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit