Borsamızın Mart ayı meclis toplantısına Bandırma İŞKUR Şube Müdürü Emrullah Narin Katıldı

Borsamızın Mart ayı meclis toplantısına Bandırma İŞKUR Şube Müdürü Emrullah Narin Katıldı

Tarih 01 Haziran 2015, 12:55 Editör

Borsamızın Mart ayı meclis toplantısına Bandırma İŞKUR Şube Müdürü Emrullah Narin Katıldı

Borsamızın Mart ayı meclis toplantısına Bandırma İŞKUR Şube Müdürü Emrullah Narin konuşmacı olarak  katıldı ve UMEM Beceri 10 projesi ile ilgili bilgiler verdi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında ilk etapta 19 ilde başlatılan proje, 81 ilde uygulanmaya devam etmektedir. Bandırma dâhil, potansiyeli yüksek 13 İlçe UMEM Beceri’10 Projesi kapsamına alındı.

.Meclis toplantısına konuşmacı olarak katılan Bandırma İŞKUR Şube Müdürü Emrullah Narin, İŞKUR’un istihdam projelerini meclis üyelerimize sunum eşliğinde anlatarak bilgiler verdi. Emrullah Narin işverenler için sağlanan sigorta pirimi indirimlerini ve UMEM beceri kurslarından istihdam edilen personelin sağlayacağı avantajları meclis üyelerimize anlattı. Bandırma da işsizlik oranını azaltmak, iş gücü piyasasında arz-talep uyuşmazlığından kaynaklanan işsizliğe çözüm sağlamak amacıyla “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10  Projesi” Bandırmada da uygulanacaktır.Sanayi kesiminde başarıyla uygulanan bu proje kapsamında, tarım sektörlerinde ve hizmet sektöründe çalışan firmaların işgücü ihtiyaçlarına yönelik kurs açılabilecek, bu kurslarda yetişen ve sertifika sahibi olmaya hak kazanan kursiyerlerin bir çoğu  iş sahibi olacaklardır.

Proje çerçevesinde, özellikle nitelikli eleman çalıştırılmasını teşvik etmek amacıyla, firmanızın ihtiyacı olan ve kurs açılmasını yararlı gördüğünüz iş kollarıyla  ilgili müracaatlar toplanmaktadır. Bahse konu talepler  ile, meslek edindirme kursları açılacaktır. Kurslara katılacak kişiler, firmanızın da katılım sağlayacağı görüşmeler sonucunda tespit edilecektir.Müracaat edenler arasından seçilen kursiyerler, UMEM Beceri 10 projesi ile beklentileriniz dikkate alınarak düzenlenmiş eğitim programları ile seçilen eğitim kurumlarında alacakları teorik eğitimi başarıyla tamamladıkları taktirde, işçi talepleriniz doğrultusunda staj (işbaşı) eğitimi için sizlere yönlendirilecektir. Firmanızın talebine göre eğitimler, işletmelerinizde de yapılabilecek ve bu sayede işe almayı düşündüğünüz kişiyi iş başında görme imkanınınız olacak”dedi.

Emrullah Narin toplantının sonunda meclis üyelerimizden gelen soruları yanıtladı.Bu haber 1829 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit