BANDIRMA TİCARET BORSASI ÜYELERİNE DUYURU

BANDIRMA TİCARET BORSASI ÜYELERİNE DUYURU

Tarih 19 Şubat 2018, 16:01 Editör hasan öztürk

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 84'üncü maddesi gereğince Borsamız organ seçimlerinin 2018 yılının Nisan ayında yapılarak bitirilecektir.

5174 Sayılı Kanunun 8.maddesi ile Organ Seçimleri Hakkındaki Yönetmeliğin hükümleri uyarınca; üyelerimizin Borsaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir.

5174 Sayılı Kanun ve Odalar Borsalar Organ Seçimleri Hakkındaki Yönetmeliğin 8.maddesi uyarınca, üyelerimizin herhangi bir yanlışlığa sebebiyet verilmemesi ve mağdur olmaması için vergi mükellefiyetlerine ilişkin Borsamız kayıtlarında gelir ve veya kurumlar vergisi kayıtlarını Borsamız Hizmet Binası’nda 26.Şubat.2018 Pazartesi mesai bitimine kadar kontrol etmeleri gerekmektedir. 

Üyelerimizin üyelik durumuna itirazları için yukarıda anılan başvuru süresi bitimine kadar (26.Şubat.2018) vergi dairelerinden alacakları vergi kayıtlarını içeren belge ekli dilekçe ile Borsamız Genel Sekreterliğine başvurmaları gerekmektedir.

Üyelerimizin 26.Şubat.2018 tarihine kadar Borsamız Genel Sekreterliğine başvurmadıkları takdirde Borsamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.


Üyelerimize önemle duyurulur.
 
Bandırma Ticaret Borsası


Bu haber 1382 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit