TMO Mısır Satış İlanı (05.12.2017)

TMO Mısır Satış İlanı (05.12.2017)

Tarih 05 Aralık 2017, 13:27 Editör hasan öztürk

T.C.
TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Bandırma Şube Müdürlüğü

Stoklarınızda bulunan (Ek-1) mısırlar sadece kullanıcılarına (besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler, yem, nişasta ve irmik fabrikaları) fiili tüketim (1 aylık) esasına göre Batman ve Diyarbakır Şube Müdürlüklerinde stoklu (ELÜS dahil) bulunan mısırlar için 815 TL/Ton fiyatla, diğer şube Müdürlüklerinde bulunan mısırlar (ELÜS dahil) için ise 825 TL/Ton fiyatla KDV hariç, maniplasyon ve nakliye ilave ücreti dâhil peşin bedel mukabili satışa verilecektir.

Talep sahipleri taleplerini hinterlandında bulunduğu (talep sahibi firmanın vergi kaydının bulunduğu ilçe/ilin bağlı olduğu TMO ġube müdürlüğüne) şube müdürlüğüne bildireceklerdir. Hinterlant dışı başvurular kabul edilmeyecektir. Müracaatlar, 08 Aralık 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.
Talep sahiplerinin hinterlandında bulunduğu ġube müdürlüğüne talep formu (Ek-2) ve fabrikaların 2016 yılına ait fiili tüketim belgesi, besici ve yetiştiricilerin ise hayvan sayılarını (kaç baş ve cins) gösteren belge ile birlikte müracaat etmesi gerekmektedir.
Fiili tüketim hesabında fabrikalar için 2016 yılı fiili tüketim miktarı, besici ve yetiĢtiriciler için talep sahiplerinin kayıtlı oldukları İl/İlçe Tarım Müdürlüklerinden kaç baş ve cins hayvan beslediklerini belgelemeleri hâlinde; büyük baş hayvan başına günde 2 kg, küçükbaş hayvan başına ise günde 1 kg hesabı üzerinden 1 aylık tüketim miktarına kadar satıĢ yapılabilecektir. Kanatlı hayvan yetiĢtiriciliği ile besiciliği yapan ve yemini kendisi imal eden işletmelere ise İl/İlçe Tarım Müdürlüklerinden yemini kendilerinin imal ettiklerini ve kaç baş ve cins hayvan yetiştirdiklerini belgelemeleri hâlinde; kanatlı hayvan başına günde 60 gr üzerinden 1 aylık tüketim miktarına kadar satış yapılabilecektir. Hindi için bu rakam günde 300 gr, yarka, civciv vb. için 20 gr, hindi palazı için ise 175 gr üzerinden fiili tüketim hesabı yapılacaktır.
Talep sahipleri Ekonomi Bakanlığı Bölge Müdürlüklerinden 2016 yılında mısıra dayalı mamul madde ihracatı yapmadıklarını veya yaptılar ise 2016 yılı mamul madde ihracatı karşılığında mısır ithalatı hak ediş miktarını belgeleyeceklerdir (ihracatı varsa Ekonomi Bakanlığı Bölge Müdürlüklerinden ihracatı olmayanlar ise mali müşavirden alabilecektir). Bu miktar yıllık fiili tüketim miktarlarından düşülerek hesaplamalar buna göre yapılacaktır.
Ayrıca fabrikalardan halen faaliyette olduklarına gösterir belge (Talep sahipleri, faaliyette olduklarına dair belgeyi bağlı oldukları odalardan onaylı olarak alacaklardır.) istenecektir.
Para yatırma süre sonu 15/12/2017 mesai bitimi olup parasını yatıran talep sahiplerine, bekletilmeksizin teslimat yapılacaktır.
Teslimat süreleri tüm ürünler için cari uygulamalarımız doğrultusunda belirlenecek olup son teslim tarihi 29/12/2017’i (dahil) geçmeyecektir.


Bu haber 3148 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit