Burs Başvuru İşlemleri

BURS BAŞVURU FORMUYLA BİRLİKTE TESLİM EDİLECEK BELGELER

1.      Ara sınıfta öğrenim görenler için okul onaylı Transkript

2.      Yeni kazanan öğrenciler için okul kayıt Belgesi veya öğrenci kimliğinin fotokopisi (sınav sonuç kağıdı kabul edilmemektedir)

3.      Savcılıktan Adli Sicil Kaydı (son 1 ay içinde alınmış)

4.      Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

5.      Bir Adet Vesikalık Resim

6.      İkametgah Belgesi

7.      Maaş Bordrosu (Anne/Baba çalışıyorsa ikisinin de maaş bordrosu, serbest meslekte çalışanlar için vergi levhasının fotokopisi, herhangi bir sağlık güvencesi olmayanlar için durumunu gösterir resmi kurumlardan alınmış belge)

8.      Ailenin ikamet ettiği ev kira ise kira sözleşmesi

9.      Okuyan kardeşlerin öğrenim durumlarını gösterir belge

 

NOT: BURS BAŞVURULARIMIZ 19.EYLÜL.2016 TARİHİNDE BAŞLAYACAK OLUP 21.EKİM.2016 TARİHİNE KADAR TESLİM EDİLECEKTİR.

 

EKSİK EVRAKLAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR. EVRAKLARIN EKSİKLİĞİ BURSİYERİN SORUMLULUĞUNDADIR. BİLGİLENDİRMELER SMS İLE YAPILACAĞI İÇİN BURSİYERLERİN GÜNCEL GSM NUMARALARINI YAZMALARI GEREKMEKTEDİR.SONUÇLAR BAŞBAKANLIK BURSLARININ AÇIKLANMASINI TAKİBEN YAPILACAKTIR. SADECE KAZANANLARA BİLGİLENDİRME MESAJI GÖNDERİLECEKTİR.

 

BURS VERİLEBİLMESİ ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

1. Burs verilebilmesi için;

a) T.C. vatandaşı olmak

b) Hazırlık ve birinci sınıfta 22, ikinci sınıfta 24, üçüncü sınıfta 25, dördüncü sınıfta 26 yaşından büyük olmamak

c) Herhangi bir firma veya özel kuruluştan burs almamak

d)Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmamak gerekmektedir.

2. Durum Bildirim Formundaki sorular eksiksiz ve anlaşılır şekilde doldurulacaktır. İstenilen belgelerde eksiklik olması halinde burs başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. Durum Bildirim Formunda belirtilen aile geliri, işyerinden alınacak maaş bordrosu, sosyal güvenlik kurumlarından alınacak maaş belgesi veya vergi dairelerinden alınacak beyanname, adli sicil belgesi ve kurumun diğer istediği belgeler dilekçeye eklenecektir.

4. Yükseköğrenim kurumuna ilk defa kayıt yaptıranlar kayıt belgelerini, ara sınıftakiler ise okuldan alacakları öğrenci belgelerini forma ekleyeceklerdir.

5. Bursun çıkması durumunda T.Halk Bankasından öğrencilerin kendi adına hesap açtırılacak ve hesap numarası Borsamıza bildirilecektir.

6. Bursa almaya hak kazanan öğrenci yıl sonunda başarı durumunu gösterir okul onaylı Transkript belgesini Borsamıza teslim etmek zorundadır. Herhangi bir alttan dersinin kalması durumunda burs kendiliğinden son bulacaktır. Transkript belgesini ulaştırmayan öğrenci herhangi bir hak iddaa edemez.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA
?

HABER BAŞLIKLARI

?